31 Aralık 2008 Çarşamba

BU HABERİ DE MİLLİYET YAPMIŞ...

AKP’li vekilden tuhaf çıkış
ANKARA Milliyet
güncellenme zamanı 30.12.2008
AKP’li Zeyid Aslan


AKP’li Zeyid Aslan, İsrail’in saldırılarını ‘soykırım’ olarak niteleyerek, “Dün insanlığın karşısında uğradıkları zulümlerden dolayı merhamet dilenenler, bugünün barbarları olmuşlardır” dedi
TBMM Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, İsrail’in Gazze saldırısının “soykırım” olduğunu belirtti.TBMM’de dün düzenlediği basın toplantısında, İKÖ’nün “vahşete sessiz kalmaması ve acilen Filistin özel oturumuyla toplanması” gerektiğini kaydeden Aslan, “ABD ve AB’nin yanında Rusya, Çin ve Japonya gibi önemli ülkeler, sorunun çözümüne yönelik çaba içine girmeli” dedi.“Bu bir insanlık suçudur. Bu, adı konulmamış ve tedricen uygulamada olan bir soykırımdır” ifadesini kullanan Aslan, şunları kaydetti:“Her gün onlarca insanın öldüğü, kadınların, çocukların hedef alındığı bu katliama insan hakları gerekçe gösterilerek dünyanın bir ucundan öbür ucuna müdahaleyi kendisinde hak görenlerin bu vahşet karşısında suskunlukları, yaşananlar kadar ibret vericidir. Dün insanlığın karşısında uğradıkları zulümlerden dolayı merhamet dilenenler, bugünün barbarları olmuşlardır. Yarın tarih tekerrür ederse, insanlığın karşısına merhamet dilenmek için hangi yüzle çıkacaklar?”
SEVGİLİ MİLLİYET GAZETEMİZİN HABERİ SUNUŞU BU !
AYDIN DOĞAN IN GÜMÜŞHANE Lİ OLDUĞUNU BİLMESEM,YAHUDİ OLDUĞUNU DÜŞÜNECEĞİM.MİLLETVEKİLİ ADAM GİBİ KONUŞMUŞ İŞTE."NE GÜZEL KATLEDİYORLAR " MI DESEYMİŞ ŞEREFSİZLER...

o.... çocuğu siyonlar
Bu çocukların kanında boğulacaksınız,or.sp. çocukları...
DÜN DÜNYAYA YALVARAN KÖPEKLER,BUGÜN O GÜNLERİ UNUTMUŞLAR.TARİH TEKERRÜR ETTİĞİNDE O ZAMAN HANGİ DELİĞE GİRECEKLER...? ? ? ? ?


Ben bu resmi yorumlayamadım,bu resimi aldığım yerlerdeki yorumlar da beni çok tatmin etmedi?Ancak bu resmi paylaşmak,hatta yorum almak istedim.Ben, kendimce Alparslan Türkeş'i yorumlamıştım.Buraya yazmayacağım.Siz ne dersiniz bu resime?

29 Aralık 2008 Pazartesi

HİCRİ YILINIZ KUTLU OLSUN...


Kültürümüz'den, "kimliğimiz"den, "benliğimiz"den o kadar uzaklaştırıldık, o kadar koparıldık ki; "bize ait gün ve geceler"in heyecanını, coşkusunu bile duyamaz, yaşayamaz olduk...

Bugün, "Hicrî Yılbaşı"...

Ancak, ne gazetelerde "Hicret"in anlamını anlatan bir haber var, ne de "kutlama hazırlıkları" yapıldığına dair bir ilân/reklâm!..

Otellerde "rezervasyon" yapıldığına, "Hicrî Yılbaşı"nı meselâ Mekke veya Medine'de karşılamak isteyenlere "THY'den indirim" yapılacağına dair de bir haber yok!..

Bangır bangır bağıran gazeteler, dergiler, televizyon programları nerede?

Oysa, "Miladî Yılbaşı"nda öyle mi oluyor?..

"Noel Baba"lar, "çam"lar, "çan"lar derken ,"Miladî Yıl"ın geleceği günler öncesinden duyurulur...

Demek oluyor ki; "kendi rotalarından sapan" milletler, "başkalarının potaları"nda erimeye mahkûm oluyor!..

Sadece "Hicrî Yılbaşı" mı; daha nice "'bize ait değerleri" unuttuk biz!..

Batı'ya ait ne varsa "kutladık" da, bize ait olanları hep "atladık!"

Hatta atlamakla da kalmadık, şutladık!..

Hatırlatmak için söylüyoruz: Bugün Hicrî Yılbaşı...

Akan onca kana, öldürülen onca cana rağmen söylüyoruz ve kutluyoruz..

"Yeni yıl"ımız, inşallah hayırlara vesile olur!..

28 Aralık 2008 Pazar

sokaklara akanlar...meydanlara akanlar...
İÇİ AĞLAYANLAR...
ŞEREFSİZ İSRAİLYİNE İSRAİL VURDU,YİNE İSLAM DÜNYASI SEYRETTİ.YİNE KINADILAR,YİNE YÜRÜDÜLER,YİNE BAĞIRDILAR.BAŞKA? O KADAR...
İRAN,CİHAD ÇAĞRISI YAPTI BİR TEK.BİR ONLAR DELİKANLI ÇIKTI...ONUN Kİ DE ŞÜPHELİ ASLINDA.O KADAR DELİKANLIYSAN KALDIR UÇAKLARINI...
BİZE DE İSRAİL SAYGISIZLIK ETMİŞ...SİYONİST NE ZAMANDIR SAYGILI?!
İPTAL ET ANLAŞMALARI...GEREKİYORSA 3.DÜNYA SAVAŞI ÇIKSIN...YAZIK BU İNSANLARA...
27 Aralık 2008 Cumartesi

ilginç tabelalar
Rize Erzurum arası seyahat edecekler,DİKKAT!
KARAYOLLARI YAPTIĞI HATAYI HALEN DÜZELTMEDİ. RİZE-ERZURUM KARAYOLUNDAKİ TABELA ÇELİŞKİSİ SÜRÜYOR.34 KM ARAYLA KONULAN HER İKİ TABELADA ERZURUM'UN KMSİ DEĞİŞMEZKEN İKİZDERE VE İSPİR KM BİLGİLERİ YANLIŞ YAZILMIŞ.İYİDERE’DE KONULAN KM TABELASI İKİZDERE VE ERZURUM’U YANLIŞ GÖSTERİYOR. İYİDERE-İKİZDERE 35 KM.OLDUĞU HALDE YENİ TABELADA 68 KM.GÖSTERİLMİŞ. İYİDERE –ERZURUM 240 KM.OLDUĞU HALDE 204 KM.OLARAK YAZILMIŞ.


Rize-Erzurum Karayolunda konulan km. gösterici tabelalardaki şaşırtıcı rakam hataları devam ediyor.Karayolunun sahildeki İyidere kısımın da konulan İkizdere ve Erzurum uzaklığını yanlışlarla dolu olarak gösteren uzaklık tabelasındaki yanlışlık halen devam ediyor. İyidere’deki bu tabelada 35 km. olarak bilinen İyidere-İkizdere arasındaki km. uzunluğu 68 km. olarak gösterilmiş. Buna başka bir yanlışlık ilave edilerek 240 km. olan İyidere-Erzurum uzaklığı 204 km. olarak yazılmıştı. Bu yanlışlıklar halen düzeltilmezken İkizdere ilçesinde İspir ve Erzurum uzaklıklarını gösteren karayolu tabelasında İspir 68 Erzurum 204 km. rakamlarını gören vatandaşlar hangisine güveneceğine şaşırdı.Rize-Erzurum karayolunda İkizdere-İspir ve Erzurum uzaklıklarını gösteren bu çelişkili ve birbirini tutmayan rakamların ne zaman düzeltileceği merakla bekleniyor.İyidere-İkizdere karayolu üzerinde Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından konulan km. gösterici tabelada büyük hata yapıldı. Hatanın düzeltilmesi bekleniyor.Karayolları yetkilileri tarafından yapılan yanlışlığın düzeltilmesini isteyen sürücüler’ kara yolundan sorumlu Karayolları yetkilileri böyle yanlışlık yaparsa başkası neler yapmaz. İyidere-İkizdere arası 35 km. olan yol 68 km. olarak niye yazılmış.35 km.68 km. olarak niye yazılmış. Anlamakta zorlanıyoruz. Rize-İkizdere Karayolunun İyidere sahilinden 200 m. içerde yeni konulan İkizdere ve Erzurum’u uzaklıklarını gösteren yol tabelası tamamen yanlış yazılmış. Bu yanlışlık düzeltilmelidir. Bu yeni tabelada İyidere-İkizdere arası 68 km. olarak gösterilmiş. Oysa bu tabeladan 10 km. yukardaki yol tabelasında İkizdere 25 km. olarak gösterilmiş. Yanlız bu kadarla kalsa iyi İyidere-Erzurum mesafesi de yanlış yazılmış. İyidere-Erzurum arası 240 km.dir 204 km. olarak niye gösterilmiş anlamış değiliz. Yanlışlığın düzeltilmesini istiyoruz Oysa İkizdere-Erzurum arası 205 km.dir. Bu yanlışlıkların altında bir kasıt olduğunu düşünmek istemiyoruz. Bu yanlışlıklar zaman geçirilmeden düzeltilmelidir.’dediler.

24 Aralık 2008 Çarşamba
BU ADRESE GİDİN,SİZ DE BUSH'AAYAKKABI FIRLATIN,SİZ MUNTAZIR'DAN DAHA İSABETLİ ATABİLECEKMİSİNİZ...OLUR YA,BUSH, AYAKKABI FIRLATMA MESAFENİZDE OLUR BİR GÜN...

23 Aralık 2008 Salı

gazi umur beymehmet bey camii

mehmet bey camii mimberi...turkuaz mavi(türk mavisi) ile siyah işleme ile renklendirilmiş

alttaki resimdeki iki parçaya dikkat edin lütfen.alt tarafı turkuaz mavi(orjinal parça),üst tarafının rengi farklı(restore edilmiş).alt taraf 1312 yılında yapılmış ve rengi hiç bozulmadan bugüne gelmiş.üst taraf ise yanılmıyorsam 7 yıl önce restore edilmiş ve rengi 7 yılda yeşil renge dönmüş.

alttaki mihrabın kapısı çalınmış bir ara alttaki anlatım onun hikayesi,o da ilginç. mihrabın yandan çektiğim bir kesiti.mihrab üzerindeki her kare,üçgen,dikdörtgen,altıgen,sekizgen,yıldız,gezegenleri temsil ediyormuş,sağolsun cami müezzini anlattı ama,ben unuttum,bu kadar notla yetinin... çalınan mimber kapısı...(yeniden yerine takılmış hali ile).mimberin üzerinde ve cami pencerelerinin hepsinde arapça hadisler yazılmış,fotoğraftaki çerçeveler de onların türkçe açıklamaları için yerleştirilmiş.

aydınoğlu mehmet bey...

tanıtım tabelasında ne olduğu yazıyor...
bu da oralarda bulunmuş ve türbeye konmuş bir taş(üzerinde muhammed yazıyor ve üstünde türk bayrağını temsilen ay yıldız var)
taşın önden görüntüsü
türbenin içi...
türbe ile ilgili resimlerin altında bu köpeğin ne işi var,diye düşüneceksiniz.türbelerle ne bağı olabilir bir köpeğin.bu sevimli,ilginç bakışlı köpeğin adı çakır.birgi çınaraltı pansiyona ait ve üstüne üstlük yılışık,üzerinize atlayan,yanınızdan ayrılmayan,nereye giderseniz peşinizden gelen bir köpek-cik.ben,aytaç ile türbeye girdiğimizde,aytaç ın ayağının dibinden ayrılmayan köpek,türbenin kapısından içeri girmedi,biz içerde dolaşırken o kapıda kendi kendine mırıldanıyordu ve içeri adım atmıyordu.ona kimse,"dur,girme,gelme"gibi komutlar vermedi.hatta biz o yokmuş gibi davranıyorduk.bana ilginç geldi,ya size!