26 Ocak 2009 Pazartesi

yaramazlarımız
çocuklarım
sizin çocuklarınız var mı? benim (Allah bağışlarsa) ikizim var.dünyanın en güzel şeyi.birisi kız,birisi erkek.hayat,onlarla bir anlam ifade ediyor.onlarla eğlendiğimi,onlarla mutlu olduğumu,onlarla neşelendiğimi görüyorum.bu akşam onları yazmak geldi içimden,onları paylaştım sizle.25 Ocak 2009 Pazar

ZİGANA'DA ÇIĞ

Bir gün önce televizyonlarda yeni kayak merkezi olarak ilan edilmişti sanki.Bir haber kanalı orada çekim yapmıştı.Yüzler gülüyor,yetkililer turizm beldesi olmak için bir çok şey yaptıklarını söylüyorlardı.Bu akşam haberlerde "Gümüşhane'de çığ faciası" diye haber görünce şok oldum.İnternet sitelerinin haberlerine göre,10-11 kişi ölmüş,2 kişi yaralanmış,5 kişi de çığdan kurtulmuş.Bir kanalda kızı ile görüşen anne ve babanın mutluluk gözyaşları."Biz ona gitme kızım demiştik,ancak gitti,arkadaşları bırakmadı"sözlerinden sonra,bir başka kanala geçtim.Hastanede yatan bir başka yaralı, o kızdan sözediyordu,kendisinin o kızın kurtardığını söylüyordu.
Allah ölenlere rahmet,yaralıları şifa versin.

18 Ocak 2009 Pazar

TERÖRİSTLER...İsrail'in Gazze saldırıları devam ederken, İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, Amerika Birleşik Devletleri'nde basın toplantısıyla, İsrail saldırılarının gerekçelerini açıkladı.
Toplantıya, basın mensuplarının Livni'ye gösterdiği tepkiler damgasını vurdu, bir gazeteci, Livni'ye "TERÖRİST" dedi.
İsrail saldırıları bütün şiddetiyle devam ederken Dışişleri Bakanı Livni, Amerika Birleşik Devletleri'ndeydi.
Düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in kendince "haklı" gerekçelerini açıkladı ve sivil kayıp olmaması için hassasiyet gösterdiklerini dahi söyledi.
Fakat gerekçeleri bazı basın mensupları tarafından kabul görmemiş olacak ki, Livni'ye ağır tepkiler geldi.
Bir gazeteci, kimseye söz hakkı vermediğini söylerken diğeri Livni'ye "terörist" dedi.
Gazeteci bu sözlerinin ardından salondan dışarı çıkarıldı.

trt

17 Ocak 2009 Cumartesi

eylemler...

İSTANBUL'DA İSRAİL KONSOLOSLUĞUNA YANSITILAN FİLİSTİN BAYRAĞI(LAZER)

MİTİNG : HER YER FİLİSTİN HEPİMİZ FİLİSTİNLİYİZ!

AKAN KAN DURANA KADARHER YER FİLİSTİN HEPİMİZ FİLİSTİNLİYİZ
Gazze: Dünyanın en büyük açık cezaevi.
Gazze: Açlık, sefalet, hastalık ve ölümlerin kanıksanmış adı
Gazze: 360 Km2’lik bir alanda yaşayan 1,5 milyon insana yönelik soykırımın ambargonun ve katliamın yapıldığı şehir
Gazze; dünya ülkelerinin suskunluğuna ve ikiyüzlülüğüne tanık şehir
Gazze; ülke yönetimlerine rağmen dünya halklarının ayaklandığı şehir
Şimdi güç birliği zamanı şimdi Filistin’le dayanışma zamanı şimdi zulme dur deme zamanı
Şimdi, insanlığın yitmek üzere olan kalbi için, Gazze için Türkiye’nin kalbi Ankara’da, Filistin ve Türkiye dayanışmasını, hep birlikte haykırma zamanı.
Kim bilir Türkiye’de kanat çırpan bir kelebek, belki de Filistin’de, Gazze’de özgürlük ve kurtuluş getiren bir fırtınaya dönüşür. Kim bilir?
18 Ocak Pazar saat 13. te Gazze için Filistin için kanatlarını Ankara Sıhhiye meydanında çırpmaya gelir misin?

HEPİMİZ FİLİSTİNLİYİZ PLATFORMU
HAK-İŞ MEMUR-SEN MAZLUMDER MÜSİAD AGD

Gazze,gaza,hamas...


Artık televizyon seyredemez oldum.Gazze ile ilgili görüntüler arasında;ağlayan bir çocuk,yaralı bir çocuk,ayağı kopmuş bir insan,şehit olmuş bir bebek görmeye tahammül edemiyorum.Haberleri sadece dinliyorum,gözlerimi kaçırıyorum.Benim de iki çocuğum var,empati yapıyorum.Aklımın ucuna dahi getirmek içimi parçalıyor,duyarlı olan her insan gibi.

Bazı akl-ı evveller "Hamas'ın hiç mi suçu yok?" gibi salakça söylemlere hala girebiliyor bu şartlarda.Hamas'ı pkk ile eşdeğer tutmaya kalkan aptallarımız da az değil.Ulan,Hamas,kendi öz topraklarını,öz vatanını korumaya çalışıyor.O toprakların ilk sahibi Filistinliler m.ö.200 yılından beri.Aradaki geçen süreci atlayacak olursak 1947 de ilk yerleşen yahudiler,Filistin'in yüzde 3 ünde yerleşikti.Onun da nasıl olduğunu herkes biliyor.Çok söylenilir;Filistinliler topraklarını satmasalardı.Satılan toprak yüzde 3.Bugün Filistinlilerin yaşamak(ne kadar yaşamaksa)zorunda kaldıkları alan neredeyse yüzde 15 e düştü.Dünya seyrediyor soykırımı.Bir kaç ülke dışında tepki koyan yok.Kendi ülkemin halkının duruşu bir nebze mutlu ediyor beni.O kadar.

ALLAH YARDIMCIN OLSUN GAZZE.

Katar da ilişkileri dondurdu.


İsrail le ilişkileri askıya alan Katar, islam dünyasından takdir aldı.4 ülke oldu,Katar,Venezuela,Bolivya ve Moritanya

Alo İsrail !İsraillilere uyku HARAM!
Her gece uyan ve telefon açıp bir İsrail’liyi uyandır ve aşağıdaki metni oku:

Gazze'de katliam gerçekleştiren İsrail'e karşı hergün farklı protesto yöntemleri geliştiriliyor.

Son olarak bir grup, İsraillileri uyutmamak için ilginç bir boykot yöntemi bulmuş: Telefon ile rahatsız etmek...
Grup, İsrail'de yaşayanların ev yada iş yerlerini arayarak Tevrat'tan uyarılar yapıyor ve Gazze'de yaşanan katliamı anlatıyor. İşte grubun İsraillilere okuduğu metnin İngilizce ve Türkçe'si...
“O sons of Israel!O descendants of Jacob!The holy scrıpture says to you: "Do not shed blood, do not kıll men, do not steal and do not make mıschıef ın the earth!"You occupıed the Palestıne unjustly, Oppressed and kılled the people. Now you are performıng massacres ın Gaza.You are tryıng to have sovereıgnıty ın the earth eventhough you very well know the owner of the property and earth ıs god almıghty.The penalty of such a tyranny would be very severe hereafter.Now gaza ıs not sleepıng. They are beıng murdered. We are not sleepıng too.O you Israel! If we are not sleepıng tıll the end of thıs brutal occupatıon and barbarıc massacres, Then you wıll not take any confort ın your beds.
We wısh the wrath and curse of Allah (Subhanahu Wa Taala)”
(Ey İsrail Oğulları !Ey Yakub’un torunları !Kutsal kitap size; yeryüzünde kan dökmeyin, adam öldürmeyin, hırsızlık yapmayın, fesat çıkarmayın diyor.Siz, yıllardır Filistini haksız yere işgal ettiniz, zulmettiniz adam öldürdünüz. bu yetmedi şimdi Gazze’de katliam yapıyorsunuz. Mülkün sahibinin Allah olduğunu bildiğiniz halde yeryüzüne hakim olmaya çalışıyorsunuz. Bunun hesabı allah katında çok ağırdır.Şu an Gazze uyumuyor. Müslüman halkın çocukları, kızları, gençleri katlediliyor. Bizde uyumuyoruz.Ey İsrail! Bu işgal ve katliam sona erinceye kadar bizler rahat uyumuyorsak sizde yataklarınızda rahat etmeyeceksiniz. Size Allah’ın gazabını diliyoruz.)
İsrailin alan kodu: 972 (örnek: 00 972 3 111 11 11 Telaviv’den herhangi bir numara)


Telaviv 3


Jerusalem 2


Haifa 4


Netanya 9


Ramat gan 3


Herzliya 9
Türkiye'deki İsrail Büyükelçilik ve Konsolosluk Numaraları:
İsrail Ankara Büyükelçiliği:

Telefon: 0312 459 75 00
Fax: 0 312 459 75 55
e-mail: info@ankara.mfa.gov.il
İsrail İstanbul Başkonsolosluğu:

Telefon: (0212) 317 65 00 pbx Faks: (0212) 317 65 55

gazzenin delikanlıları...


Burunlarının dibine 20 gündür bomba yağan Müslüman Arap ülkeleri sus pus. Buna mukabil; vurulan çocuklar, cansız yatan bedenler arasından yükselen çığlıklar dünyanın öbür ucundan, Latin Amerika ülkelerinden duyuldu! Suudi Arabistan'dan Ürdün'e, Körfez ülkelerinden Mısır'a Müslüman Arap ülkelerinden ses çıkmazken, devrimci Latin Amerika ülkeleri İsrail ile ilişkisini kesecek kadar cesaretli tepki koyuyor. Venezüela'nın ardından Bolivya da İsrail ile diplomatik ilişkisini kestiğini açıkladı.

İşte Venezüela ve Bolivya'nın açıklamaları:
Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, hükümet sarayında ülkesindeki diplomatlara hitaben yaptığı konuşmada, ülkesinin İsrail ile ilişkilerini kesme kararını bildirdi. İsrail'in saldırılarının, dünya barışını ciddi biçimde tehdit ettiğini belirten Morales, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ve kabinesinin kovuşturmaya uğraması çağrısında bulundu.

"GÜVENSİZLİK KONSEYİ"

BM Güvenlik Konseyinin krize tepkisini yetersiz bulan Morales, konsey için "Güvensizlik Konseyi" ifadesini kullandı ve BM Genel Kurulunun Gazze saldırılarını kınaması gerektiğini kaydetti. Morales, Gazze saldırılarını durdurmaması nedeniyle de İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in elinden Nobel Barış Ödülü'nün alınması gerektiğini de söyledi. İsrail Büyükelçisi ve İsrail Büyükelçilik personelinin bir kısmını sınır dışı edilmesi kararı alan Venezuela Devlet Başkanı Chavez de İsrail'e karşı tepkisini göstermişti. Gazze'deki katliam karşısında bölgede en sert tepkiyi ise Türkiye veriyor. Erdoğan, İsrail'e "İnsanlık tarihine kara leke düşürdünüz" demişti.

16 Ocak 2009 Cuma

GÜNDEM SADECE GAZZE..!

GÜNDEMİMİZ SADECE GAZZE OLMALI!TELEVİZYON PROGRAMLARI,İNTERNET SİTELERİ,GAZETE HABERLERİNDE ÖNCELİKLİ GAZZE'Yİ GÖRMÜYORSAK,UYARALIM,TEPKİ KOYALIM.
EYLEMLERE KATILABİLDİĞİMİZ KADAR KATILALIM,BOYKOT EDELİM,İNSANLARI SADECE ÜZÜLMEKTEN ÖTEYE TAŞIYALIM.BİLİNÇLENDİRELİM.ŞU AN HER ŞEY GAZZE,HER YER GAZZE OLMALI..!

11 Ocak 2009 Pazar

gazze özeti
Çeçenistan'dan Filistin'e...


Kafkasya Emirliği Askeri Emir Birinci Yardımcısı Komutan Muhanned (Ebu Enes) Gazze'de yaşananlar hakkında bir açıklamada bulundu. Komutan Muhanned'in açıklaması şu şekildedir.BismillahirrahmanirrahimÇeçenistan ve Kafkasya'daki Rus işgali karşısında onurlu mücadele içerisinde bulunan izzet ve şerefli mücahitlerimizden, Siyonizm işgaline karşı izzet ve şerefli bir mücadele örneği veren Gazzeli, Filistinli yiğit kardeşlerimize selam olsun.

Yıllarca devam eden Kafkaslar'daki Rus işgaline karşı verilen mücadelemizde bizlerle beraber olan siz değerli kardeşlerimize kısaca durumlarımızdan haber vermek istiyorum.

Bizler İçinde bulunduğumuz Soğuk ve zorlu kış günlerine hazırlanmış ve gereken askeri programlarımızı yürürlüğe koymuş vaziyetteyiz. Rabbimiz inşallah zafere giden yürüyüşümüzde bu hazırlıklarımızı bizlere zafer için vesile kılar ve katında kabul olan Salih amellerden eyler.

Bizim haberlerimizi merak eden siz kardeşlerimizin bilmesini isterim ki, zorlu kış günlerinde de Allah'ın bizlere kolaylaştırması ile operasyonlarımız devam etmektedir. Bu kış günleri ve ayları içerisinde de Allah ın yardımı ile işgalci ve yandaşlarına büyük sürprizlerimiz olacaktır.

Bizler, şüphesiz ki mücadelemizi Çeçenistan ve Kafkasya'da yürütürken, gönüllerimiz ve dualarımız İslam coğrafyalarında yapılan işgallere karşı direnen kardeşlerimizledir.

Özellikle son günler içerisinde Filistin'de Gazze bölgesinde yaşanan siyonizmin vahşeti tüm Müslümanların kalbine darbe vurmuştur. Tüm dünyanın gözleri önünde çocukların kadınların hunharca katledilmesine rağmen dünya ülkelerinin sessizliği oldukça anlamlıdır.

Tüm bu yaşananlar Yahudinin ve siyonizmin vahşi yüzünü açıkça ortaya koymuştur. Bu olaylar maalesef, insan haklarını koruduğu ve kolladığı iddia edilen dünya ülkelerinin ve onların oluşturdukları kurumların ve hele de İslam ülkelerinin yaşananlara karşı gözlerini kapatması kulaklarını tıkaması oldukça düşündürücüdür.

Bizler Müslüman halkların tepkisini özellikle Türkiye Halkının kardeşleri için yapmış olduklarından haberdarız. Osmanlı torunlarının gösterdiği bu izzetli davranışın tüm dünya Müslümanlarına örnek olmasını dilemekteyiz.

Her zaman mazlum halkların yanında yer alan Türkiye halkını, erdemli ve cesur tavır sergileyen herkesi takdir ediyoruz, Allahın kendilerine güç kuvvet ve esenlik vermesini ve diğer Arap ülkelerine, İslam ülkelerine Türkiye halkının örnek olmasını diliyoruz.

Şunun iyice bilinmesini isteriz ki, Bizler Filistinli kardeşlerimizle sonuna kadar beraberiz. Üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Mücahitlerimizin mücadelesi Kafkaslarda sürerken tüm kardeşlerimizin duası Filistinli kardeşlerimizin zaferi içindir.

Tüm dünya Siyonizmin bu vahşi katliamına şahit olmaktadır. İnşallah yine bu dünya Allah'ın yardımına da şahit olarak Filistin'in zaferini de görecektir

10 Ocak 2009 Cumartesi

Genç Siviller'den vaad...


Bir Milyon Dolarlık AtışGENÇ SİVİLLER'DEN DUYURU: Gazze’de yaşanan insanlık suçunun baş sorumluları Hüsnü Mübarek, Tzipi Livni, Kral Abdullah ve Ehud Barak’a ilk ayakkabı fırlatacak kişiye bir milyon dolar veriyoruz.

Genç Siviller; Gazze’de yaşanan insanlık suçunun baş sorumluları Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, Sudi Arabasitan Kralı Abdullah ve İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak’a ayakkabı fırlatacak kişiye bir milyon dolar vermeyi vaadediyor.

İlk ayakkabıyı, Iraklı gazeteci Muntazır El Zeydi, dünyanın en acımasız savaş aygıtlarını merhametsizce kullanan George Bush’a fırlatmıştı.


Zalimlere, onlar kadar zalimleşmeden verilebilecek bu en güzel cevabı vermişti.
Şimdi sıra diğerlerinde.

Hergün televizyonları başında bebek cesedlerini izlemekten akıl sağlığını kaybetme noktasına gelmiş vicdanlı insanların bu eyleme ihtiyacı var.

Peki biz 1 Milyon Doları nereden bulacağız?

Ayakkabının fırlatılacağı o güzel gün gelmeden aramızda toplayacağız. 3- 5-10-100-1000 demeyin. Bu ödül için ne kadar vaadettiğinizi bize bildirin ve sitemizde yayınlayacağımız iftihar listesinde siz de yerinizi alın.

http://milliondollarhit.wordpress.com/

İŞTE İSRAİL ASKERLERİNE MEYDAN OKUYAN FİLİSTİNLİ KIZ!..


Kara harekatını sürdüren İsrail askerlerinin önüne atlayıp meydan okuyan bu Filistinli kız, bütün dünyayı şaşkına çevirdi.Haber böyle.halbuki niye şaşkına dönüyor dünya!Evini savunuyor,köyünü savunuyor,namusunu,şerefini savunuyor.Hayatta önemli olan başka neler var ki!

İSRAİL E KONVOY GİDİYOR...


İsrail'in Gazze'yi işgal etmesine hem siyasi hem de halk olarak en sert tepkiyi Türkiye gösterdi. En ilginç ve ses getirecek protesto ise Dayanışma Vakfı'nın öncülüğünde gerçekleşecek. İstanbul'dan başlayacak olan araç konvoyu İsrail sınırları içinde olan Golan Tepeleri'ne kadar ulaşacak ve sonra da geri gelecek.
Tüm baskılara rağmen ateşkese yanaşmayan ve çoluk çocuk demeden katliamlarına devam eden İsrail'e tepki için yüzlerce araç konvoy halinde İsrail'in işgal ederek sınırlarına kattığı Golan Tepeleri'ne gidecek.
Dayanışma Vakfı gönüllüleri, sadece Türkiye'nin değil topyekun dünyanın vicdanını sızlatan bir vahşeti dile getirmek için, "Filistin'de çocuklar ölüyor, Filistin'de insanlık katlediliyor. Sen Sem Musa'nın çocuğu olamazsın" mesajını Tevrat'ta emredilen "Katletmeyeceksin" sözüyle birlikte İsrail'e iletecek. Konvoy Cumartesi günü sabah saat 9'da Vatan Caddesi'nden yola çıkacak. Daha sonra da, Adapazarı ,Ankara, Kırıkkale ,Kırşehir, Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Suriye'ye buradan da, Halep,Hama,Humus üzerinden Golan Tepeleri'ne ulaşacak ve daha sonra geri dönecekler.

Konvoyda amacın yurt genelinde bir tepki oluşturmak olduğunu katılım yapan her aracı Golan Tepeleri'ne gitmeyeceğini belirten Dayanışma Vakfı yetkilileri, İstanbul'dan hareket ettikten sonra dileyen aracın konvoydan çıkabileceğini söylediler. İstanbul'dan çıktıktan sonra Kayseri'de geceleyecek olan konvoy Suriye'ye geçişten sonra yola temsili araçlarla devam edecek. Golan tepelerine gitmek isteyenler ise pasaportlarını beraberinde getirmek zorunda.

7 Ocak 2009 Çarşamba

S..tir olup gittiler...
NE OLDU ŞEREFSİZLER...BU İŞ ÇOCUKLARI ÖLDÜRMEYE BENZEMİYOR DEĞİL Mİ? NİYE KAÇIYORSUNUZ,ÇIKIP OYNASAYDINIZ YA MAÇINIZI...GİDİNCE BABALARINIZA SORUN "NİYE BİZE TÜRKİYE'DE BÖYLE YAPTILAR!"DİYE.ONLARIN ANLATACAK BİR ŞEYLERİ VARDIR...
6 Ocak 2009 Salı

yürü...


diyor ki; bir ses:yürü,yürü,kalabalıkları al peşine yürü,istanbul,sakarya,bolu,ankara,konya,hatay,al peşine yürü! suriye'yi de al peşine yürü,ondan sonra ne kaldı ki geriye.
TÜKÜR O KALABALIKLA,GERİ DÖN,DÜĞÜN YAPARAK.
TÜKÜRÜĞÜNDE BOĞDUKLARINI DÜŞÜNME BİLE GERİ DÖNERKEN...chyrkyn

Başbakan'dan önemli açıklamalar...

Meclis'ten Filistin için yardım kampanyası
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında İsrail'in Gazze'ye saldırısı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan TBMM'nin yardıma ihtiyacı olan Filistinliler için yardım kampanyası başlattığını söyledi ve herkesten kampanyaya destek vermelerini istedi.
İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

- Zorlu ve yoğun bir süreci, bütçe görüşmelerini geride bıraktık. 2009 bütçesinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

- Bildiğiniz gibi geçen haftadan bu yana Gazze’de büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Aslında bu dram İsrail’in uyguladığı ambargo sebebiyle aylardır sürüyordu. Yani 27 Aralık’tan önce başlamış olan bir süreç. Haziran 2008 anlaşmasıyla ateşkes ve ambargoların kaldırılması amaç edinmiş, Hamas anlaşmaya uymuş fakat İsrail ambargoları kaldırmamıştır.

YARDIMLAR GAZZE'YE ULAŞAMIYOR

- Türkiye olarak ilk andan itibaren yani Haziran’dan sonraki süreçte bizler insani yardım olarak Türkiye Cumhuriyeti olarak insani yardımlarımızı göndermeye başlamıştık. Fakat bu yardımlarımız Gazze’ye ulaşamıyordu, sürekli görüşmelerle bekletilerek yardımları ancak ulaştırabiliyorduk.

- Türkiye olarak ilk andan itibaren sivil ve masum insanları hedef alan bu saldırıları şiddetle kınadık, tepkimizi tüm dünyaya duyurduk. Sadece bununla kalmadık, önemli bir diplomatik atak başlattık. Geçtiğimiz Çarşamba günü Suriye ve Ürdün’e gittim. Ürdün’de Filistin yönetimi başkanı Mahmud Abbas ile görüştüm.

- Görüşmelerden sonra ülkemize dönerek bu defa batıya yönelik olarak yoğun bir telefon diplomasisini oluşturmaya başladık.

- Çek Cumhuriyeti ile bir görüşme oldu.. Zapatero ile bir görüşmem oldu. BM Güvenlik Konseyi’nin Ocak ayı dönem başkanı olmaları sebebiyle Sarkozy ile bir görüşmem oldu. Rusya Başbakanı Putin ile görüşmem oldu. İngiltere Başbakan’ı ile bir görüşmem oldu.

- Biz irade koyalım. 'Bekle gör' politikası yaklaşımı içerisinde olamazdık. Türkiye tarihinden gelen insani misyonu ön plana çıkartmak zorundaydı.

- Özellikle BM Güvenlik Konseyi Geçici üyeliğimizin başlaması da bize ilave sorumluluklar getirmiştir.

- Bu ziyaretlerdeki amacımız, farklı görüşteki taraflar arasında ortak bir dil ve anlayış geliştirmek. Ortak aklı harekete geçirmek, diplomatik baskıları artırmak. Tüm tarafları sürece dahil etmek. Taraflar arasında diyalog kurulmasını sağlamak. Ateşkes için uygulanabilir bir eylem planı ortaya çıkarmak.

- Bu amaçlarla yaptığımız görüşmelerle bölge ülkelerinin daha fazla duyarlılığına müşaade ettim.

- Bu işin siyasi istismarı olmaz. Ama ülkemize bunu yapmaya gayret edenler var. 'Hükümet şunu yapmalıydı bunu yapmalıydı' diyorlar. Dürüst olacağız. Devletler duygusal bir anlayış içerisinde, 'ben hükümete şöyle bir saldırayım bu halka hoş gelir' mantığı ile konuşmalar yapmak, ortaya bir şeyler atmak bu işlerde doğru değil. Biz bunları çok yaşadık ve bunları söyleyenlerde geçmişlerine iyi baksınlar. Acaba bu konuda neler yaptılar?

BAKKAL DÜKKANI DEĞİL ÜLKEYİ İDARE EDİYORUZ

- Parlamentoda olanları geçmişte ben bu ülkede gördüm. MHP-DSP-ANAP bizden önce bu ülkeyi yönettiler. İsrail’le ilişkileri yok muydu? Vardı. Peki siz neden ilişkileri kesmediniz. Şimdi bize ilişkileri kesin diyorlar.

- Arkadaşlar biz bakkal dükkanı değil ülkemizi idare ediyoruz. Biz atılması gereken adımların takvimini iyi belirledik. Dersimizi iyi çalıştık ve her an arkadaşlarımızla bunun değerlendirmesini yapıyoruz.

- Gün beraberlik günüdür. Gün bu anda Gazze’deki kardeşlerimize yanında yer alma günüdür. Birbirimize kuru sıkı atarak bir şey elde edilmez.

- Bize atılması gereken adımlar noktasında aklı selim ile oturup kalkanların getireceği bir şey varsa oturur konuşuruz ve onlara uyarız. O adımları da biz atarız. Bu konuda da geri adım atma olmaz. Bizim siyasi hesabımız yok. Ortada bir zulüm var ve biz zalimlerin yanında olamayız.

İNSANLIK TARİHİNE KARA LEKE DÜŞÜRDÜNÜZ

- İsrail, 'Türkiye Cumhuriyet Başbakanı duygusal konuşuyor' diyor. Ben duygusal konuşmuyorum. Benim duygusallığım varsa Gazze’deki kardeşlerime yöneliktir. Orayı akılla bilgiyle tecrübeyle konuşuyorum.

- Eğer bir duygusallıktan bahsediliyorsa, bu hesabı şu anda İsrail yapıyor. Bu Şubat’ta seçim yapılacak.

- Ben buradan Ehud Barak’a, Livni’ye sesleniyorum. Siz seçimi bırakın. Tarih sizi insanlık tarihine kara leke düşürdünüz diye yargılayacak.

- Biz dedeleriniz ecdadınız kovulduğunuz zaman sizi bu topraklarda sizi misafir eden Osmanlı’nın torunları olarak konuşuyoruz.

- 'Gazze’de devam eden saldırılar insanlık tarihine bir leke olacaktır' dedim. İnsanları tarihte derin acılar yaşamış olan bir devletten beklenen, bunları yapmış olması affedilir bir şey değil. İnsan hayatının çocukların yaşlıların hayatının ne kadar kutsal olduğunu en çokta tarihte acı günler yaşamış bu milletin bilmesi gerektiğine inanıyoruz.


- Filistin meselesi kanayan bir yara olarak gündemimizde yerini koruyor. Tam iki yıldır Gazze abluka altında tutuluyor. Gazze halkı tam iki yıldır dünyanın en büyük açık hava hapishanesinde, adeta bir toplama kampında kadelerine terk edilmiş durumda.

BENİ SINIR KAPISINDA YARIM SAAT BEKLETTİNİZ

- Ramallah Sınır Kapısı’nda yarım saat bekletilen bir başbakan olarak konuşuyorum. Bunu yapan kim İsrail. Bunu yapan İsrail hala demokrasiden bahsediyor.

- Hala duygusallık olarak bu süreci değerlendiriyorlar.

- 550 insanın öldürülmesi 2000’in üzerinde insanın yaralı olarak tedavi ediliyor olması, hiçbir gerekçe ile böyle bir vahşeti insanlık vicdanında meşrulaştırma yolu olabilir mi?

- Pazar yerlerine, hastanelere, okullara, camilere, evlere fırlatılan bombaların bir izahı var mı?

- Suyu, elektriği, ilacı esirgenen insanların üzerlerine bomba yağdırarak neyi çözebilirsiniz?

- İnsan hayatını hiçe sayan bir anlayış ancak bir insanlık ayıbı olarak görülebilir. Bu şekilde geleceğe yönelik olarak kin ve nefret tohumları ekilir. İsrail bunu bir an önce görmelidir.

BARIŞ UMUTLARI KARARDI

- Üzülerek söylemeliyim ki insanlığın ortak vicdanında onarılması zor bir yara açılmıştır. Ortadoğu son yüzyıldır barışa hiçbir zaman bu kadar yakın olmamıştır. Suriye-İsrail, Mısır-İsrail arasında diyalog gelişiyordu. Lübnan önemli adımlar atmıştı. Filistin ve İsrail arasında adımlar atılmıştı. Ancak başlayan saldırılar barış umutlarını bir kez daha kararttı.

- Türkiye olarak her zaman Filistin’in yanında olduk. Filistin ile bizim tarihi kültürel ve gönül bağlarımız var. Millet olarak yediğimizden, giydiğimizden fedakarlık ettik ve onların yanında olduk. Sadece yardım etmekle kalmadık. Bölgenin refaha kavuşması için hep devrede olduk.

- Filistin meselesi sadece Filistin’in değildir, sadece Araplar'ın Müslümanlar'ın ve Ortadoğu coğrafyasının da meselesi değildir, olmamalıdır.

- Orada kalıcı barışın sağlanması ve Ortadoğu’da kalıcı barış ve istikrar için şarttır. Bu durum tüm insanlığın meselesi olarak görülmelidir.

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

- TBMM bir yardım kampanyası başlattı. Bizde AKP olarak bu kampanyada en güçlü şekilde yerimizi alacağız.

- Halkıma sesleniyorum. Başbakanlık Acil Yardım hesapları var. Filistin ile ilgili de şu ana kadar bizler buradan yardımlarımızı yaptık, yapacağız. Şimdide Ziraat Bankası Aşağı Ayrancı şubesinde bir ana hesabımız var. Hesap numarası 55 555 555. TL hesabıdır. Bu ana hesapta halkımızın vereceği yardımları topluyoruz.

- Bir diğer hesap Türkiye Halk Bankası Bakanlıklar Şubesi'nde. Orada da 05 55555 5. Bu da TL hesabıdır.

- Halkımızın iş adamlarımızın desteklerini bekliyoruz.

ÇOKLU STANDART

- Gürcistan konusunda devreye giren uluslararası kuruluşlar bu konuda niçin susuyorlar? Ya da neden geçiştirmekle yetiniyorlar?

- Ben buna çifte değil çoklu standarttır diyorum. Bakınız 25 Ocak 2006’da Filistin’de bir seçim yapıldı. Ortadoğu tarihindeki en şeffaf seçim Filistin’de gerçekleşti.

- Seçime giderken kimseden ses yok. AGİT’de, ABD’de, AB’de ses yok. Ama istedikleri iktidar olmayınca, bunları nasıl çalıştırmayız diye engelleme çalışmaları başladı. Hakları olan vergi payını alamamaya başladılar. Bunu kim yaptı? İsrail yaptı.

- Bunları kendilerine söylediğimiz zaman kırk dereden kırk su getirdiler. Biz Ortadoğu’yu bir barış havzası olarak görmek istiyoruz.

- Hamas’ın da hataları olmamış mıdır? Olmuştur elbette. Ama hatalar üstüne bir vahşeti gerçekleştiremezsiniz.

- TİKA ve Türk Kızılayı ile birlikte oralara yardım elimiz uzandı. Bugün Kızılayı’nda bir basın açıklaması olacak.

- Ortadoğu’da diplomasinin egemen olması için yoğun çaba sarf ettik. Cumhurbaşkanımızda görüşmeleri devam ettiriyor. Bu ülkeler nezlinde neler yapılabileceğini konuşuyoruz.

- Özellikle soruna zemin hazırlayan bu ülkeler arasındaki diyalogsuzluğun giderilmesi için çaba harcadık.

- İsrail’in saldırıları barış çabalarına darbe vuruyor.

MORİTANYA


bu bayrağa iyi bakın.bu ülkeyi iyi tanıyın.şu an 1,5 milyarlık islam dünyasında israilden büyükelçisini çeken tek ülke.MORİTANYA

KARİKATÜRLERLE GAZZE/GAZA/İSRAİL


diyor ki; bir ses:yürü,yürü,kalabalıkları al peşine yürü,istanbul,sakarya,bolu,ankara,konya,hatay,al peşine yürü! suriye'yi de al peşine yürü,ondan sonra ne kaldı ki geriye.
TÜKÜR O KALABALIKLA,GERİ DÖN,DÜĞÜN YAPARAK.
TÜKÜRÜĞÜNDE BOĞDUKLARINI DÜŞÜNME BİLE GERİ DÖNERKEN...
KARİKATÜRLERLE GAZZE/GAZA/İSRAİL
SOYKIRIM / GENOCIDE

İSRAİL SOYKIRIM YAPIYOR...
BİR DEVLET "LAN SEN NAPIYON?" DİYEMİYOR! NİYE! BİR BAŞKA DEVLET,İSRAİLE SALDIRSA,DÜNYA SAVAŞI ÇIKAR ENDİŞESİ TAŞIYOR.ASLINDA BÖYLE BİR DEVLET DE VAR MI? BİLMİYORUM YA!
DÜNYA SAVAŞI;KAOS,İNFİAL,KAN,GÖZYAŞI,ÖLEN ÇOCUKLAR,ÖLEN ANNELER,ÖLEN KARDEŞLER,AÇLIK,SEFALET,DEĞİŞEN DENGELER,VS.VS.
KÜÇÜK FİLİSTİNLİNİN DÜNYA SAVAŞI ORADA YAŞANIYOR ZATEN.
ZALİM,MAZLUMU EZERKEN,SUSANIN, ZALİMDEN FARKI YOKTUR...
İSRAİL SOYKIRIM YAPIYOR...BUNUN BAŞKA ADI YOK!
ABD,KIZILDERİLİLERE NASIL YAPTIYSA,FRANSA CEZAYİRLİLERE NASIL YAPTIYSA,İSRAİL DE FİLİSTİNLİLERE FAZLASINI YAPIYOR...

4 Ocak 2009 Pazar

GAZA..!


DUYARLI MEDYA...


DÜN GECE İSRAİL GAZZE'YE GİRDİ.BAZI KANALLAR CANLI YAYINLADILAR VE BU DOĞRULTUDA YAYIN YAPTILAR.HANGİ KANAL BU DOĞRULTUDA YAYIN YAPIYORDU.ULKE TV,KANAL 5,KANAL 7.

NTV DE MAÇ YAYINI,CNNTÜRK TE KÜRŞAT BAŞAR,HABER TÜRK DE SPOR PROGRAMI.

KANAL D,SHOW,STAR VS.YAYIN AKIŞLARINI BOZMADILAR.

GERÇİ BU SADECE BİZİM ÜLKEMİZDE Mİ?HAYIR.İSLAM ÜLKELERİ(!)NİN YARISI EL-AKSA TV DEN ,ALJAAZERA DEN CANLI YAYIN YAPIYORLARDI AMA,DİĞER YARISINDA DİZİ,MÜZİK VS.DEVAM EDİYORDU.

NİYE FİLİSTİN YALNIZ, BU GÖSTERGEYDİ...

3 Ocak 2009 Cumartesi

İsrail siteleri hacklendi...


İsrail'e EL_MUHAMMED darbesi
27 Aralık'ta başlayarak ve tüm dünyanın gözü önünde bir katliam yapan, her geçen gün bu katliamlarına devam eden İsral, EL_MuHaMMeD kod adlı bir Türk Hackerdan büyük darbe yedi...


Gazze'ye yönelik saldırılara dünyanın dört bir yanından protestolar ile karşılık verilirken, El_Muhammed ismini taşıyan Türk hacker, İsrail web sitelerine yönelik saldırılarıyla 180 İsrail web sitesini kullanılamaz hale getirdi.El_Muhammed, Aralarında İsrail'in en büyük toplist sitesi dafdef'in ve İsrail'in resmi sitelerinin de bulunduğu çoğunluğu şirket sitesinde oluşan 180 İsrail sitesini hackledi. Yapılan katliamlara protesto olarak 180 İsrail web sitesini hackleyen El_Muhammed isimli hacker, İsrail web sitelerine yönelik saldırıların aralıksız devam edeceğini söyledi. Ayrıca El_Muhammed, hack edilen sitelerin girişine ise; “for Palestine for Gazza for Hamas, Gazze direnişi onurumuzdur” gibi notlar bıraktı.Hack Edilen Sitelerden Bir Görüntü : http://i39.tinypic.com/ejg0zt.jpg
Hack Edilen Sitelerin Listesi ;
http://www.turk-h.org/defacement/view/314107/melsdiners.com

İŞİNİZ YOKSA İSTANBUL...İŞTE MEYDAN...


Miting...03.01.2008...Filistin

Ankara'da Filistin mitingi
Ankara Filistin için bugün ayakta. Kocatepe Camii'nde öğle namazını takiben Filistin'de katledilen müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılınacak. 13.00'de ise Sıhhiye'de miting gerçekleştirilecek. Akşam 18.00'de de Altınpark ANFA'da "Filistinle Dayanışma Gecesi" yapılacak.

2 Ocak 2009 Cuma

TÜRKİYE AYAKTA...

İSTANBUL/VAN/SAKARYA/AĞRI/MERSİN/KONYA/KAYSERİ/ERZURUM/YOZGAT/BURSA/İSKENDERUN/DENİZLİ/ADANA

sokaklarda...
ve sıra ANKARA da...
ve sonra yine İSTANBUL

BAŞLIK YOK.

İSRAİL TANKLARI GAZZE SINIRINDA...
İSRAİL TARİHİ KİTABI...


gazze...


www.gaza.blogspot.com 'dan alıntılanmıştır.14.5.2007 bilançosu(2000'den beri)
from www.gaza.blogspot.com. since 2000