21 Aralık 2010 Salı

gün bitmemiş...

bugün, ölümle ne kadar da burun buruna yaşadığımızı fark ettim.
iş yerinde 3lü elektrik fişi arızalıydı,oyalanmak için tamir edeyim dedim.tamiratı bitirdik,denemek için elektrik olan bir başka fişe taktı bir çalışan (takriben 55-60 yaşlarında).o ara daha vidalarını takmamıştım.fişi denedik.çalışır hale gelmişti.55-60 yaşlarındaki çalışan abi,o 3lü fiş yerine,elektrik olan kablodan başka bir fişi çekmemiş mi? ben de fiş çekili diye,vidaları takmak için 3lü fişi elime aldığımda bir çarpılma yaşadım.az sonrasında da yaşamayacaktım :) .Allah tan sigorta attı,sanırım kısa devre yaptırmışım(öldürmeyen Allah öldürmüyora kılıf ya da verilmiş sadakam varmış vs).sigorta atmamış olsaydı.bu akşam blogumdan bu yazdıklarımı okuyamayacaktınız.okuduğunuz şey ruhuma fatiha olacaktı.

yine kayra (bilmeyenler için kayranın yaşı 7)


kayra,babasına "baba biliyormusun? annem,bana şiddet oyunlarını ve silahlı oyunları yasakladı!"

annesi hemen söze girer "ben yasaklamadım,silah ve şiddet içeren oyunları oynamanı istemiyorum sadece"

kayra da buna cevaben "annee, sen şimdi silah var diye beni askere de göndermezsin!"

19 Aralık 2010 Pazar

bıldırcın yumurtası

bıldırcın yumurtasının faydalarını biliyormusunuz.her değeri normal yumurtanın en az 4-5 katı.
google dan bıldırcın yumurtası diye arattırın,faydalarına şaşıracaksınız.
şu kadarını söyleyeyim.ciğerlerinizle ilgili probleminiz varsa,her gün 2-3 adet yemekten önce çiğ olarak için neler yaptığına şahit olacaksınız.ben yaptım oldu.ancak yumurtalar fazlaca tazeydi.çiftlikten günlük geliyordu.getireni de bu anlamda saygı ile anmış olayım.

17 Aralık 2010 Cuma

kayra'nın dersi bitti,duru ders yapıyor...

kayra,yatağına gider,dersi bitmiştir uyuma moduna geçecektir.duru,annesinin baskısını üzerinde hissederek ders yapma gayretindedir o ara. kayra dersini bitirmişlik edasıyla "babaa,süper ikili sabaha kadar ders yaparlar artık!"der ve kahkahayı basar.tabii ben de!

11 Aralık 2010 Cumartesi

duru sınıf başkanı :)

dün duru sınıf başkanı olmuş (bir günlüğüne öğretmeni başkan olarak atamış ).ancak,ilk tecrübesi biraz zorlu olmuş.arkadaşlarına söz geçirmekte güçlük çekmiş.öğretmeni kimler ses yaptı diye sorduğunda konuşanları sayarken ikizi kayra yı da saymış :) öğretmeni: "bu konuşanlara çizgi film seyretmeme cezası vereceğim" dediğinde duru "kayra konuşmamıştı sanırım :)"demiş.o arada kayra çizgi filmden mahrum kalacağını hissedince ağlak olmuş :)

duru kayra ve matematik


kayra ve duru nun okudukları rakamlar.bunları bu akşam öğrendiler.

duru trilyonlara gelmeden önce,milyonları öğrendiğinde (yine bu akşam ) camın buğusuna "öğrendim"yazarken mutluluğu gözlerinden okunuyordu.o milyonlu rakamları ilk okuduğunun öncesinde kayra "ben milyonları okuyabiliyorum"diye sevinmişti.duru nun mutluluğu kayra ya yetişmesiydi.ancak aradan çok geçmeden; duru trilyonu okumayı da öğrenince,kayra fırladı ve ona da sormamızı istedi.o da ilk yazdığım rakamı okudu.bu rakamlar okuyabildikleri en iyi rakamlar olarak blogda yerini almış oldu :)

israil köpeği...

bir söylem koşuşturmasıdır gidiyor.biraz israil gazetelerinden,biraz türk gazetelerinden haberler sızıp duruyor.israil dolaylı özür dileyecek,yok tazminat verecek,yok bilmem ne olacak diye.

geçen gün ihh yetkilileri ve mavi marmara mağdurları bir açıklama yaptılar.o açıklamalardan iki tanesi dikkat çekiciydi.birisi "yangına gönderilen uçaklar gibi,mavi marmara ya da uçak gönderselerdi,içimiz şu an acıyor olmazdı".bir diğeri de "tazminat verileceği söyleniyor,tazminatlar hiç bir şeyi düzeltmez,abluka kalkarsa acımız biter"
konu bu kadar basit.
PARANIZI ALIN ........ .....!
BAĞIRA BAĞIRA ÖZÜR DİLEMEDİĞİNİZ SÜRECE,HİÇ BİR ŞEYİN ÖNEMİ YOK.SİZİN HİÇ ÖNEMİNİZ NEZDİMİZDE ZATEN YOK DA; BİRİLERİ İÇİN MECBURİYETLERDEN (!) ÖNEM ARZEDİYORSUNUZ SANIRIM.
TAZMİNATIN KARŞILIĞI MİLYAR DOLARLAR OLMADIĞI SÜRECE (O DA BELKİ BİRAZ KUYRUĞUNUZ ACIR DİYE) HİÇ BUNUN SÖYLEMİNE GİRMEYİN.O PARAYI DA ALANLAR İNANIYORUM Kİ; FİLİSTİN İÇİN HARCARLAR...

4 Aralık 2010 Cumartesi

kayra duru


BÖLÜM I

anne:-yaa kayra,daha şimdi üstünü değişmedik mi?yine mi üstüne çay döktün? niye dikkat etmezsin,niye dolaşarak çay içersin? Allah canımı alsa da kurtulsam!

der ve kayra ya yeni kıyafet getirmek için odasına gider.arkasından kayra,babasının ve kızkardeşinin duyacağı ses ile :

kayra:-Allah benim canımı alsa da kurtulsanız! der.

BÖLÜM II

kayra nın üstü değişmiş,anne ve babasının olmadığı ortamda kız kardeşi duru,ona öğüt vermeye başlar,baba da tesadüfen kulak misafiri olur.

duru:-kayra,bir daha öyle söyleme,annem kızgındı öyle söyledi,ama aslında öyle söylemek istememiştir,çok kızmıştı,ağzından kaçmıştır.

kayra:-ama ben de kızgındım.

duru:-olsun sen yine de öyle söyleme,annem düzeltmek ister hemen,sen de öyle söyleyince annemi üzersin,kendini üzersin,beni üzersin,babamı üzersin.bu evdeki tüm aileyi üzersin.hatta,bu evde olmayan aileyi de üzersin.herkes çok üzülür.

kayra:-ingiltere kraliçesi de mi?

duru:-dalga geçme kayra!