21 Şubat 2011 Pazartesi

gop ihl

bugün 30 yıl önceki arkadaşlarla buluştuk.gop ihl li arkadaşlarla,neslibey abi,selahattin,idris,erdinç,siyami,hasan,adem,süleyman ve tam hatırlayamadığım başka arkadaşlar.hala arkadaş diye yazabiliyorum haklarında,hepsi çok candandı.okul anıları anlatıldı.kahvaltı yapıldı.sabah namazında buluşulacaktı,ben ve bir kaç arkadaş namazdan sonra vardık,buluşma yerine...sonrasında ali gedik hocamız hastahanede yatıyormuş onu ziyarete gittik.çok memnun oldu.helallik istedim kendisinden,çünkü dersinde kopya çekme teşebbüsünde bulunmuştum(hayatımın ilk kopya denemesiydi),yakalamıştı beni ve kitabımı masanın üzerine koyup "devam et oğlum" demişti.utanmıştım,utandırmıştı beni hocam.Allah kendinden razı olsun.

19 Şubat 2011 Cumartesi

yerse...

birbirinize karşı "yerse" yapabilirsiniz.ama Allah YEMEZ!

16 Şubat 2011 Çarşamba

14 Şubat 2011 Pazartesi

insancıklar

insanlar;doğarlar,büyürler,mücadele içine girerler.kiminin ki zorlu geçer,benim ki gibi.kiminin ki,zorsuz.kimi zorluklardan dersler çıkarır,tecrübe der adına,yarınlarına katık eder tecrübelerini.kimi hayatın boş şeylerle kaplı olduğunu idrak eder.hayata sonra boş bakar.nedir,bizi birbirimize kırdıran? diye sorgular.ve boşuna yaşadığını farkeder aslında.karşılaştığı insanlara bunları anlatır,anlatamaz.anlatamayınca,kendisinin bir çok şeyi aştığını farkeder.anlamsızdır onun anlattıkları başkalarına.bu kadar vurdumduymazlık kendince serkeşliktir.umursamazlıktır.kendince aşmıştır artık derdi tasayı.bağlantıları yüzünden,çektiklerini çekiyordur.bağlantıları da vazgeçilmezleridir hani.
"dünya boştur,ahirete bakmak lazım"der ve yürür.ahirete bakabilir mi? bakmak istemesi yetmez...

melek balığı

bir melek balığı aldım 11 şubat 2011 de.ömrü 10 yıl oluyormuş bu balıkların.iyi bakmayı hayal ediyorum ona.10 yıl yaşasın istiyorum.o 10 yılı acı-tatlı benimle birlikte geçirsin istiyorum.bir derdi olmasın 10 yıl boyunca, en büyük temennim.acı hiç yaşamasın.ben başka dertlerle uğraşayım ama o dertlere toslamasın.toslamasın ki,10 yılın sonunda "ne güzel baktım bu balığa !" diyebileyim.ne güzel oldu şimdi diyebileyim 10 yıl sonra.5 yıl sıkıntılı geçecek biliyorum ama o dayanır benimle beraber,buna inanıyorum.6.yılda daha mutlu oluruz balığımla.güle oynaya geçer günler.ben balığımı seviyorum,kardeşlerim de seviyor biliyorum.en çok da eşim seviyor.10 yıl birlikte,hep birlikte bakacağız balığımıza.melek balık,sen çok yaşa.ömrünü doldurmadan ölme emi?

çekirdek...

DiaSa dan çekirdek almıştım.Beni tanıyanlar bilir,yabancı sermayeli şirketleri marketleri sevmem...
öyle denk geldi işte,arada bir öyle denk geliyor.% 100 yerli sermayeyi kullanamıyorsunuz işte,ne kadar uğraşsanız da.
neyse,çekirdek çıtlatıyordum :) (bu ara buna sardım,televizyona bakarken,elim ağzım çalışsın diye :)).çekirdeğin ortalarına kadar gelmiştim ki; şok,şok,şok ! sigara izmariti ! çekirdeğin paketinin içinde !
şimdi bunu burada niye paylaştım.diasa'nın kendisine bir mail attım "nolacak şimdi ?" tarzında,geri dönülen mailde;"bizden alışveriş yaptığınız için teşekkür ederiz,bize paket dolum tarihi ,seri no vs"tarzında yazılar döktürmüş her kim döktürdüyse.yazıda bir özür kelimesi yok! bu beni daha da uyuz etti !
ben istenilen numara ve tarihleri yazdım ve kendilerine gönderdim.ardından başka biri telefon numarası vermiş ve bizi arayın demiş,ben onu görmedim(o ara mailime girmemiştim)daha sonra bir mail daha gelmiş,bize telefon numaranızı verin,biz sizi arayalım diye,bir telefon numarası verdim,henüz arayan yok.
şimdi sevgili dostlar,bunlara ne demeli? bu konudaki engin yorumlarınızı bekliyorum ...

güzellikler...

her şey mükemmel olmuyor.bir yerlerden bir şeyler ya eksik,ya fazla oluyor.bir güzellik yaşadığım gün,bir arıza oldu.arızanın telafisi var.güzellik de devam eder inşallah.

cezayir...


mübarek insan(!)dan kurtuldu mısır.şimdi sıra cezayir'de. Allah nurunu tamamlayacak ya; acaba grafik yukarı doğru çıkmaya mı başladı.Allah ın nurunu tamamladığına şahid olmak ne mükemmel bir şey olmalı.çok mu şey görmek istedim.müslüman halklar benliğini bulmaya doğru gidiyor,ne mutlu!

7 Şubat 2011 Pazartesi

neler oluyor?


yoğunluktan (çok çalışıyorum bu aralar:)) bir şeyler yazamamıştım.gündemden uzak kalmışım onu hissettim.gündemim cam balkon olmuş çıkmış :)
tunus da bir ayaklanma oldu,arkadan mısır.sonra diğer islam ülkelerinde dalgalanmalar oldu.mısır hala gündemi doldurmaya devam ediyor.inşallah mübarek insan(!),siktir olur gider.mısır idari yönetimini kendimi bildim bileli hazzetmemişimdir.ondan önce de enver sedat tan nefret ederdim.müslüman kardeşler,onun döneminde az çekmemişti.çocukluktan gençlik yıllarıma geçişti o yıllar.dünya üzerindeki kardeş müslüman toplulukları sıkı takip ettiğim yıllardı.afganistanda o zaman taliban adı geçmezdi.türkiye den,ihl lerden afganistan a rusya ya karşı savaş etmeye gençler giderdi.şimdi zaman değişti,o zaman müslümanlara yardım eden (tabii ki menfaati öyle gerektiriyordu)abd,şimdi o müslümanlarla savaş ediyor.neyse,mısır da da ihvan-ı müslümin(yani müslüman kardeşler),sisteme karşı örgütlü hareket ediyordu.müslümanlara dikine uzatılan her parmağa gıcık olduğumdan enver sedat a da gıcık olurdum.o öldürüldü,sonrasında hüsnü mübarek e gıcıklık başladı.bugün de mübarek in gittiiğini mutlulukla izleyeceğim.
türkiye de de bu tür kalkışmalara zemin oluşturmak isteyen chp idarecilerinden halkı,sokaklara dökmenin çığırtkanlığı yapılıyor.oralarda özgürlükleri tıkayanlara karşı kalkışma varken burada özgürlüklere karşı kalkışma isteniyor,bu gözden kaçırılıyor.bir de gözden kaçırılan her iki kişiden biri kalkışmaya karşı duracak.belki de bunun için birileri sookaklara çıksın isteniyor.bu isteklerin sahiplerinin hiç mi vicdanı yok diye de düşünmeden edemeyeceğim.Allah ım islam coğrafyasında islam insanlarını birbirlerine düşürmek isteyenlere fırsat verme.