23 Kasım 2011 Çarşamba

çocuk büyütmek...

bildiğiniz üzere benim bir çift ikizim var.benim derken,eşim alınmasın;lafın gelişi...düzelteyim o zaman bizim bir çift ikizimiz var.düzeltmem iyi oldu,konunun içeriğinde eşim de rol sahibi.ikimizin de çocuk eğitimi,öğretiminde yöntemleri biraz farklı.aslında biraz kelimesi hafif kalıyor ama neyse...evliliklerin böyle de bir boyutu var.örneğin; ben yemek yemek istemeyen kızıma "bırak kızım yeme,bir daha ki öğüne kadar yemek yok!" diyebilirken,eşim -aman kızım aç kalır-mantığı ile bakarak boğazına tıkıştırır da tıkıştırır.tıkıştırınca yemek yenmiş mi olur,hayır 10 dakikada yenilip,kalkılacak masadan kızım 1,5 saatte ancak kalkar(abartı filan değil 2 saatlik rekorlarımız da var),hanım habire "kızım ye de kalk artık,seni bekliyorum,masayı silecem,bulaşık makinasını çalıştıracam,uyku vakti,okul vakti vs.vs.".ben diyebilirken derken,diyebilecek dilim var da etkinliği yok.çünkü,hanım vicdanen baskın geliyor."kızım çok zayıfladı,yemesi lazım"filan ...
eğitim,çocuk,zor işler...

3 Kasım 2011 Perşembe

oha diyebilirmiyim?

beşiktaş taraftarı son maçlarında bir kampanya yaptı.kaşkollarını van a göndereceklerdi.kampanyaya güzel bir görsellik katarak,namımız da yürüsün babında kaşkollarını maç öncesi sahaya fırlattılar.ve bu, federasyon gözlemcisinin,sahaya yabancı madde atıldı şeklinde raporuna yansıdı.şimdi beşiktaş kulübü bu yardım kampanyası yüzünden ceza ödemekle karşı karşıya.komik mi? evlere şenlik, ne komikliği ! tebrikler beşiktaş(ben beşiktaşlı değilim)

kusuyorum!

13 yaşındaki bir kızın mahkeme kararı ile (bunu yazmaya elim gitmese de anlatmak istediğimi tam anlatması açısından yazmam gerekiyor) bir kez daha ırzına geçilmesine şahit olduk.ağzımız açık kalmadı ! geçmişte de enteresan mahkeme kararlarına şahit olmuştuk çünkü. gazetelerde, internette ismi n.ç. diye geçiyor.isminin ne önemi var ki;sadece insan diyebiliriz.sadece insan,varlık.değerleri vardır ya da yoktur.öğrenmiştir ya da öğrenmemiştir.o nun durduğu yer,sahip olduğu akıl,bulunduğu ortamın hiç önemi yok.o na bu zulmü yapanların bulundukları durum,yer,konum,akıl durumları önemlidir.o nun yaşı 13.ama ona şerefsizliği yapanların listesini ben de f.altaylı dan kopyalayarak aşağıya döküyorum,hem yaşlarını,hem konumlarını,hem durumlarını görün.tarihe şerh düşmek adına bu ŞEREFSİZLERİ teşhir etmek benim de boynumun borcu,her insan olanın olduğu gibi.bu yazı belki 3-5 kişi tarafından okunup kalacak,ben kendi adıma nefretimi kusayım,içimde kalmasın,şerhimi düşeyim de.belki de,bu kişilerin etrafında olanlardan birinin gözüne çarpıp,yüzlerine tükürülmelerine vesile olur.umudu bile güzel.
: Jandarma Yüzbaşı. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan 5 yıl hapis verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 aya indirildi.

: Bayındırlık Müdürlüğü'nde işçi. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan 5 yıl hapis verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 aya indirildi.


: Matbaacı. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan 5 yıl hapis verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 aya indirildi.

: Ziraat Bankası'nda memur. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan 5 yıl hapis verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 aya indirildi.

: Derik Belediyesi'nde memur. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan 5 yıl hapis verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 aya indirildi.

: İlköğretim Okulu Müdür Başyardımcısı. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan 5 yıl hapis verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 aya indirildi. Ömür boyu kamu hizmetinden men edildi.

: Traktör bayii. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan 5 yıl hapis verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 aya indirildi.

: Beyaz eşya bayii. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan 5 yıl hapis verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 aya indirildi.

: TEDAŞ teknisyeni. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan 5 yıl hapis verildi, cezası iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 aya indirildi.

: 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan 5 yıl hapis verildi, iyi hal indirimiyle cezası 4 yıl 2 aya indirildi. Ömür boyu kamu hizmetinden men edildi.

: 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan 5 yıl hapis verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 aya indirildi.

: 15 yaşmdan küçük kızın ırzına geçmek suçundan 5 yıl hapis verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 aya indirildi.

: 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan 5 yıl hapis verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 aya indirildi.

: Kızıltepe Kaymakamlığı'nda yazı işleri müdürü. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan ve bunu birden fazla işlediği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 10 ay 10 güne indirildi.

: TEDAŞ vinç operatörü. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan ve bunu birden fazla işlediği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 10 ay 10 güne indirildi.

: 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan ve bunu birden fazla işlediği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 10 ay 10 güne indirildi.

: Nakliyatçı. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan ve bunu birden fazla işlediği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi, iyi hal indirimiyle cezası 4 yıl 10 ay 10 güne indirildi. (Fuhşiyata tahrik suçundan 7.5 yıllık zamanaşımı dolduğundan dava düşürüldü.)

: Ziraat Bankası'nda veznedar. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan ve bunu birden fazla işlediği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 10 ay 10 güne indirildi.

: Muhtar. 15 yaşmdan küçük kızın ırzına geçmek suçundan ve bunu birden fazla işlediği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 10 ay 10 güne indirildi. (Fuhşiyata tahrik suçundan 7.5 yıllık zamanaşımı dolduğundan dava düşürüldü.)

: Derik Ziraat Odası Başkanı. 15 yaşından küçük kızm ırzına geçmek suçundan ve bunu birden fazla işlediği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 10 ay 10 güne indirildi.

: Orman İşletme Şefliği'nde şoför. 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan ve bunu birden fazla işlediği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi, cezası iyi hal indirimiyle 4 yıl 10 ay 10 güne indirildi.

: 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçundan ve bunu birden fazla işlediği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi. Kamu hizmetinden ömür boyu men edildi.

: 15 yaşmdan küçük kızın ırzına geçmek suçundan ve bunu birden fazla işlediği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 10 ay 10 güne indirildi.

: Mardin Vakıflar İmareti'nde çalışıyor. 15 yaşmdan küçük kızın ırzına geçmek suçundan ve bunu birden fazla işlediği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi, iyi hal indirimiyle 4 yıl 10 ay 10 güne indirildi.

: 15 yaşından küçük kızın ırzına geçmek suçunu birden fazla işlediği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis verildi, ancak iyi hal ve yaşının olay tarihinde küçük olmasından dolayı cezası 3 yıl 10 ay 20 güne indirildi.

: Dava açıldı, ancak eylem teşebbüs aşamasında kaldığı gerekçesiyle ve iyi hal indirimleriyle 1 yıl 4 ay 20 gün hapis verildi.

: Gündelikçi. Irza geçmeye iştirak ve fuhşiyata tahrik suçlarından 9 yıl hapis.

: Irza geçmeye iştirak ve fuhşiyata tahrik suçlarından 9 yıl hapis.
YAZDIĞIM BİR BAŞKA BLOGDA,BİR BLOG YAZARININ "AYNI İSİMDE BAŞKA İNSANLAR ZARAR GÖREBİLİR!"UYARISI,İSİMLERİ KALDIRMAMA SEBEP OLMUŞTUR.BİRAZ TÜKÜRDÜĞÜMÜ YALADIM AMA,VEBAL ALTINDA KALMAKTAN İYİDİR.

1 Kasım 2011 Salı

bir linç girişimi...pazartesi günü tüm internet gazetelerinde(!) volkan konak ile ilgili haber vardı.haberin özeti; volkan konak "van depremi umurumda değil" diye açıklamada bulunmuş.sonra kağıttan basına düştü.e sonra ne oldu? volkan konak ın sorulara verdiği cevabın videosu düştü internete.adam resmen gazetecileri(!) başından savmak için bir iki laf savurup,gitmiş.gayri resmi olarak volkan konak üzerinden rayting toplamak için adamı linç etmeye kalkmış sevgili medyamız.yazıktır ya.volkan konak,hemşerimdir.fikirsel bazda ters cephelerde dursak da,adam gibi adam olma gayretinde bir şahsiyet olarak tanıdım onu.ilk albümünü çıkardığında dedemden (dedem karadeniz müziğinin eskilerindendir) iki parça kullandığından ve altına isim yazmamasından dolayı içerlemiş,kendisine mektup yazmıştım-bir maddi beklenti içinde olmadığımızı,ancak dedemin isminin türkü altına yazıldığını görmek arzumuz olduğunu belirtmiştim-,o zamanlar mektup yazılıyordu.ve çok geçmeden,kendisinden özür cevabı geldi,bir resmini imzalamış,göndermiş,ayrıca açıklama yapmış,bir daha dikkat edeceğini söylemişti.incelikti bu.adamlıktı.bu adama kıyamazsınız,siyasi perspektif de zıt yerlerde dursak da; volkan konak ı harcatmayız size; adamların azaldığı şu ülkede.