6 Haziran 2013 Perşembe

TAKSİM GEZİ PARKI

evet ülke bir imtihanın daha içinde. gezi parkı imtihanı...
oturma eylemi ile başlayan süreç, polisin GEREKSİZ sert müdahalesi ile ayrı bir ivme kazandı. birilerinin ekmeğine yağ sürdü polis. taraflı şeyler yazmak istemiyorum, tanıkların anlattığı "durduk yerde biber gazı muamelesi ve çadır yakma operasyonu" yapıldı. bazı gazetelerde de çadırları bazı eylemciler kendi yaktı yazıyordu. (şu süreçte o kadar çok yalan şeyle karşılaştım ki; yorum yapmıyor, olan-biteni aktarmaya çalışıyorum; yorum da yapacağım yer olacak)
diyelim ki eylem barışçıl değildi. bu niyet okumaya girer. diyelim ki eylem barışçıldı,hiç farketmez...
getirilen nokta ağaç eylemi konseptinden daha ilk gün çıktı.
ben, daha önce ağaç kesildi o zaman neredeydiniz sorularını sormuyorum, geçmişte akılları ermemiştir, o ağaçların belki onlar için anısı vardır eylemcilerde, belki de o yüzden ağaçların taşınması istemediler, ne bileyim her şey geliyor insanın aklına.
gezi parkının ne işe yaradığı, ya da yaramadığı konusunda hiç bir şey yazmama gerek yok. taksimi bilen parkı biliyor, gündüz dinlenme,gölgelenme yeridir, akşam başka bir aleme geçer.
gezi parkını orada bırakalım, ister kalksın,ister kalkmasın bana artı ya da eksi bir şey katmıyor.
BEN ÖZELLİKLE İŞİN ŞU KISMINDAYIM !
İNSANLARI SOKAĞA DÖKMEK İÇİN KULLANILAN ARGÜMANLAR (TWİTTER,FACEBOOK ÜZERİNDEN) ÇOK İYİ ÇALIŞILARAK HAZIRLANMIŞ. EYLEMLERİN İLK İKİ GÜNÜ ATILAN TWEETLER (BEN AKTİF TWİTTER KULLANICISIYIM, Kİ; FACEBOOKTA DA AYNI MEVZULAR DÖNMÜŞ) İNSANLARI TAMAMEN SOKAKLARA DÖKME AMAÇLI, HATTA BİRBİRİNE KIRDIRMA HAVASINDAYDI. O NEDENLE İNSANLAR DEMOKRATİK EYLEM İÇİN SOKAKLARA DÖKÜLDÜGÜNÜ SÖYLEYEN BİR KISIM İNSAN ; KUSURA BAKMAYIN, YEMEZLER ! EVET, BİR KISMI SAFİYANE TEMİZ DUYGULARLA ORALARDAYDI, O TEMİZ DUYGULAR SAYESİNDE O İNSANLARI ÇOK PİS OLTAYA GETİRDİLER VE SOKAĞA DÖKTÜLER, MÜTHİŞ BİR OPERASYONDU.
İŞİN BİR BAŞKA BOYUTU, SANATÇI TAYFASI TWEET HESAPLARI ÜZERİNDEN BİR YIĞIN PROVOKATİF HABERLER ATILDI,YAYILDI. HATTA CHPLİ SİYASİLERDEN DE AYNI KIVAMLARDA TWEETLER GELDİ. ONLAR; DEVRİM OLUYOR, HADİ MİLLET KÖŞELERİ ELE GEÇİRMEMİZ LAZIM FORMATINA ÇOKTAN GEÇMİŞLERDİ BİLE.
DÜN İZLEDİĞİM BAZI HABER VİDEOLARINDA BAŞKA BOYUTLAR DA GÖZ ÖNÜNE SERİLDİ, BAZI SANATÇILARIN HESAPLARI YÜKLÜ PARALARLA SATIN ALINMIŞ VE O HESAPLAR KULLANILARAK HALKIN İTİBAR ETTİĞİ KİŞİLER ÜZERİNDEN TWEETLER ATILMIŞTI. OLANLARA ŞAHİT OLUNCA BU DA YABANA ATILACAK BİR GÖZLEM/BİLGİ SAYILMAZ. BUGÜN BİR BAŞKA HABER DE HOUSTONDAN BİR UYGULAMA İLE (ZELLO İSİMLİ İNTERNET PROGRAMI) İNSANLARI YÖNLENDİRDİKLERİ HABERİ GEÇİLDİ.
TUHAF GELİYOR DEĞİL Mİ?
HALBUKİ HALK KENDİLİĞİNDEN SOKAKLARA İNMİŞTİ (!)
BEN O İKİ GÜNE TWİTTER ÜZERİNDEN ŞAHİT OLDUM, KİMSE BANA MAVAL OKUMASIN. RESMEN HALK AYAKLANMASI ÇIKARMAYA ÇALIŞTILAR, ALLAH'A ŞÜKÜR Kİ BAŞARILI OLAMADILAR. İNSANIMIZI KARŞITLAŞTIRDILAR AMA, BUNU YAPTILAR. BİR DE ŞUNU TEST ETMİŞ OLDULAR "LAN BİZ TÜRK MİLLETİNİ SOKAĞA DÖKEBİLİRMİŞİZ "
UYANIK OLMAK GEREKİYOR,ÇOK UYANIK !
YAZACAK ÇOK ŞEY VAR ASLINDA...ONLARI DA HABER GELİŞMELERİNDE GÖRÜRSÜNÜZ...