30 Aralık 2014 Salı

.....

neleri görmemiş ya da görmemezlikten gelmiş ya da -mutlaka bir haklı sebebi vardır- kılıfına sokmuştuk...
bir daha sıralama ihtiyacı duydum. 
evet, önce "cemaat" dedik, "ne güzel şeyler yapıyorlar" dedik, onlara saldırıldığında biz ön aldık. onların niyetlerini sorgulamadık. niyetlerinin hep halis olduğunu düşündük. 
adana'da bir örgüt (!) evine baskın yapılmıştı, neredeyse 20 yıl önce. başka gazetelerde ne derece vardı bilmiyorum; ama zaman gazetesindeki haberde islamcı örgüt mensuplarının evlerinde yapılan aramalarda porno cdler bulundu gibi bir yayın yapılmış ve evde olduğu iddia edilen bir kıza da bazı yaftalar yapıştırılmıştı. çok kızmıştık gazeteye. burada hiç kılıf filan aramadık.resmen kızmıştık, bu nasıl islami duyarlılığı olan gazetedir, diye. 
sanırım üç-dört yıl kadar önce yine adana'da yine bir örgüt evine baskın yapılmış ve el-kaide militanlarının yakalandığı haberi yapılmıştı. evde yine cdler bulunmuştu.bu kez cdler el-kaide ile ilgiliydi(!) . öyle deniyordu. cdlerde olduğu iddia edilen kişilerden biri ebu-zer lakaplı serdal erbaşı'nın el kaide türkiye emiri olduğu iddia ediliyordu. serdal erbaşı ismini şu son 4 yıl içinde duymaya başladım. ben onu hep ebu-zer olarak bilmiştim. çeçenistan dağlarında cihat eden bir müslümandı,komutandı hatta. youtube da bir yığın videosu var(çeçenistan dağlarındaki videolarındaki duruşu bana çok samimi gelmiştir). çeçen direnişi ardından, afganistana gitmiş ve orada (hala çözemediğim bir kısasa kısas cezalandırılması ile) şehit olmuştur. aslında işaret etmek istediğim şey şu; serdal erbaşı, ismini el-kaide türkiye lideri olarak ilan eden zaman gazetesi, bu kişinin el-kaide türkiye lideri olduğunu iddia ederken elinde gerçekten bilgi mi vardı, yoksa bu mücahidi afişe mi etmek derdindeydi. 
http://www.youtube.com/watch?v=O_1jDKAT5OU (ben ebuzer lakaplı serdal erbaşı'yı bu video ile hatırlıyorum)
yine bir ara fethullah gülen, 28 şubat sürecinde başörtüsüne "furuat" diyerek bizi şaşırttı. kendi içimizde kem-küm ettik.
mavi marmara'da "otoriteye baş kaldırmamak gerek" mealinde bir şeyler söyledi. birbirimize baktık.
başka hatırlayamadığım şeyler de vardır illa ki; ama geçiyorum. 
sonrasında beddua ile zirve yaptı, kendisi.
nelerde samimi olmadığını görmüş olduk ! israil otorite ise, türkiye'ye baş kaldırmak neyin otoritesizliği diye adama sorarlar ! 
daha da yazacak çok şey var da ... 
"Allah gönlünüze göre versin !" anlayana, hem duadır,hem beddua ! 


Hiç yorum yok: