7 Nisan 2015 Salı

Güzel ülkem

Adrenalin sporu yapanlar, hem yaşamını sürdürüp adrenalin solumak istiyorsa Türkiye'ye gelip yerleşsinler. Her gün bir olay her gün zikzak her gün aksiyon mu olur bir ülkede.
Daha Mehmet Selim Kiraz'ın şehadetinin üzerinden 24 saat geçmedi ki; vatandaki emniyet müdürlüğüne saldırı.
Savcımızı gazetelere boy resmi olarak koydukları fotoğrafı ile hatırlamak zorumuza gidecekti. Neyse ki; birileri ümre resimlerini, üniversite resimlerini koydu da ...
Hadi biz bir şekilde, algımızı düzenleriz de çocuğunun algısını nasıl değiştireceksiniz. O çocukcağız o resmi nasıl unutacak. Sevgili(!) basın mensupları veya şerefsiz medya(!) nasıl bunu o çocuğa yaptınız. O günlerde şerefsiz medya(!)nın hala farklı algılar yaratarak dhkp-c yi aklama derdine düştüğünü üzülerek izledik. Gerçi puşt puştluğunu yapacak ki sıfatına layık olsun(bu da bir realite).
Ardından vatan emniyet binası saldırısı ve bir leş. Allah'tan başarılı olamadılar. Yine buralarda ölen polislerin çocuklarını yazacaktık. Ölen kız, bundan bir zaman önce "bize canlı bomba diyorlar, biz değiliz" kaabilinden bir basın toplantısı yapmışlardı. Sultanahmet saldırısında ismi geçmiş, "kızın günahını almışlar,o değilmiş işte" yanılgısına düşmüştük. Puşt, puştluktan vazgeçmiyordu halbuki.
Daha aksiyonel bir eylemde "şerefsiz" yaftasını yapıştırdık ve defolup gitti bu alemden.
İşin başka bir boyutu da bu gençlerin anne babaları var. Onların da evlat acısını hissetmemek mümkün değil. Onların yerine kendimi koymak bile istemiyorum. Sen az ya da çok emek ver, büyüt, üniversitelerde okutmak için paralan(ki; bu gençlerin aileleri öyle zengin falan da değil), dişinden tırnağından ayır,okut o bok yoluna gitsin, senin bütün emeklerini boşa çıkarsın.
neyse...
şimdi bir de fenerbahçe otobüsüne silahlı saldırı. neyin kafasıdır bu çözebilmiş değilim. hem de benim memleketimde. hem de neredeyse benim köyümde olmuş olay. köyümün 500 metre ötesi.
bunu taraftar kisvesi altında okumak aptallık olur. eğer taraftar kafası ile yapmışsa yapan onun zekasını tartışmam bile. eksi bilmem kaç!
ülkenin sıkıntılı süreçten geçtiği dönemde, herkesin birbirine diş sokmak için fırsat kolladığı bir dönemde, iki birbirine düşman(bunu da anlamakta zorluk çekerim) taraftar kitlesini ayağa kaldırır bir hamle yap. Allah'tan kulüp yöneticilerinin beyanları ortalığı ılıman tutabiliyor.
Bu olay benim için terör saldırısıdır. Düşünsenize otobüs şoförünün o an öldüğünü, o yolda, o otobüstekilerin yarısı şu an yaşamıyordu ve ülke fenerbahçe-trabzon üzerinden yeni bir kaosa girmişti. YİNE ALLAH KORUDU !
Kupa dediğin nedir ki gülüm? ölen birini diriltir mi?
Kupanıza sokayım.nokta! (bu hem fenerbahçeye, hem trabzonspora)

Hiç yorum yok: