25 Kasım 2008 Salı

Silahlı Saldırıya Uğrayan Ünlüler...

AHMET ÇAKAR
2004 yılında eski FIFA hakemlerinden Ahmet Çakar da Mecidiyeköy'de uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı. Mecidiyeköy Profilo Alışveriş Merkezi önünde otomobilinden inen Ahmet Çakar'a, kimliği bilinmeyen bir kişi yaklaştı. Çakar saldırıda karnından ve kasığından vurularak yere düşerken saldırgan da yaya olarak kaçmayı başardı.
ARTO
Eylül 2000'de Arto, silahlı saldırı sonucu Etiler'de Tolga Bilgi tarafından bacağından vuruldu.
ASENA
Ocak 2003'te ünlü oryantal Asena, silahlı saldırıya uğradı. Bir televizyon kanalında yayımlanan 'İbo Show' adlı programın çekimlerine katılmak üzere Seyrantepe'deki stüdyolara giden Asena, arabasından inerken, kimliği belirsiz bir kişi tarafından bacağından vuruldu. Olayın hemen ardından hastaneye kaldırılan Asena, ameliyata alındı. Kurşunun Asena'nın diz kapağının altına isabet ettiği öğrenildi.
CENGİZ İMREN
Mart 2006'da fantezi müzik yorumcusu Cengiz İmren uğradığı silahlı saldırı sonucunda bacağından yaralandı. İstiklal Caddesi'ndeki bir bardan çıkışta vurulan İmren, ameliyata alındı.
DERYA TUNA
Ekim 2002'de Derya Tuna, Günay Restaurant'ın önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu Hüseyin Bozan tarafından bacağından vuruldu.
GÜLŞEN
Aralık 2007'de Ankara'da sahne aldığı gece kulübünün çıkışında Gülşen silahlı saldırıya uğradı. Saldırıdan yara almadan kurtulan Gülşen, şöyle konuşmuştu: "Kulüp çıkışında birkaç kişinin bağırarak ateş açtığını gördüm. Bana yönelik bir saldırıydı ama kimin, neden böyle bir şey yaptığını bilmiyorum. 11 yıldır piyasadayım, ilk kez böyle bir şey başıma geldi!"
HINCAL ULUÇ
1994 yılında Hıncal Uluç da silahlı saldırıya uğradı.
İBRAHİM TATLISES
Ocak 90'da İbrahim Tatlıses Maksim Gazinosu'nda sahnedeyken bacağından vuruldu. Saldırganlar Ramazan Yetişen ve Fuat Aslan, vurma gerekçelerini "Bize kaset sözü verdi ama yapmadı" şeklinde açıkladı.
İSMAİL TÜRÜT
Mayıs 2001'de İsmail Türüt, daha önce Arto'yu vuran saldırgan Tolga Bilgi tarafından sahne aldığı restoranda ayağından vuruldu. Yakalanan bilgi, gazetecilere "Çok konuşursa böyle olur'' dedi. Bilgi, Arto'yu vurduktan sonra cezaevine girmiş, 6 ay sonra tahliye edilmişti.
KAYA ÇİLİNGİROĞLU
Kasım 2003’te Kaya Çilingiroğlu, işyerinin önünde üç kişinin silahlı saldırısına uğradı. İki dizinden de vurulan Çilingiroğlu'nun sağlık durumu iyi. polis saldırganların eşkalini belirledi.
MEHMET ALİ ERBİL
Şubat 2005’te ünlü sunucu Mehmet Ali Erbil’e silahlı saldırıya uğradı. Erbil’in aracına kimliği bilinmeyen kişiler tarafından ateş açıldı. Mehmet Ali Erbil, aracına binerken dört el ateş edildi. Kurşunlardan biri, Erbil’in aracına isabet ederken, diğeri çok yakınından geçti. Mehmet Ali Erbil, şans eseri ölümden döndü...
MUAZZEZ ERSOY
Ekim 98'de konser vermek için Edirne'ye giden Muazzez Ersoy, silahlı saldırıya uğrayıp bacağından yaralandı. Olay, Ersoy'un, hayranının şampanya teklifini geri çevirmesinden kaynaklandı.
OKAN BAYÜLGEN
Kasım 97'de Okan Bayülgen de bacağından vurulmuştu. 'İstanbul Kanatlarımın Altında' isimli sinema filminin setinde bacağından vurulan Bayülgen'in saldırganı Murat Çakmak, sanatçıyı filmde canlandırdığı 'Lagari Hasan Çelebi' rolüyle Osmanlı'ya hakaret ettiği gerekçesiyle vurduğunu söyledi.
ÖZCAN DENİZ
16 Şubat 2008'de Çeşme'de bir otelde sahne aldıktan sonra Mustafa Adaş tarafından bacağından vuruldu. İddialara göre 'Meleğim' şarkısını isteyen Adaş, Deniz şarkıyı söylemeyince silahına davrandı.

Hiç yorum yok: